Kuruyemiş Hakkında Faydalı Bilgiler

6 Mayıs 2015 Çarşamba

Çoruma Leblebi Tavşanlı'dan gidiyor!

Evet..

Yanlış duymadınız.. Çoruma Leblebi Tavşanlı'dan gidiyor. Tavşanlı'daki Leblebiciler nohutu tarladan kaldırıyor, işliyor üretiyor ve daha sonra hazırlanan nohutlar Tır ve kamyonlar ile çoruma sevkiyat başlıyor. Neden mi Çorum Meşhur? Çünkü Çorum yol güzargahı olarak işlek bir noktada olması ve karadenizle sıkı bir bağlantıya sahip olmasından dolayı. Çorum bir çok şehire açılan bir kapı gibi o konumda. Tavşanlı gelişmeye çalışan kütahyanın ardından ufak bir ilçe olmasına karşılık ve değerlerine fazlasıyla sahip çıkamamasından kaynaklı bir nevi reklam bazında gelişme gösterememiş uzun seneler.

Uzun yıllar böyle gitmiş.. Derken zamanla genç girişimciler atak yaparak paristen uluslararası kalite ödülünü kapıp gelip Tavşanlı Leblebisini tescilletmişler. Zamanla Leblebi üreticileri  gelişmiş geliştirmeye çalışmış mesleği.. Şimdilerde İbrahim Harmancıklıoğlu Önderliğinde gelişen sektör Tavşanlı Leblebisi Türkiyenin en işlek yol üzeri dinlenme tesisleri, marketler zincirleri ve büyükşehir bazında şehirlere taşıma ile sevkiyat yapıp nohutun en güzel taneciklerini bu şehirlere götürmekte. 250 üzeri satış noktasına sahip kuruluş 1830 dan günümüze gelişen imalat tesisleri ve sağladığı büyük istihdam sayesinde hızlı ve seri üretime geçmiş olup Tavşanlı Leblebisini ulusal alanlarda tanıtmakta geliştirmekte ve unutulmaya yüz tutmuş bu mesleği ayakta tutmaya çalışmaktadır.

Gelişen zaman koşulunuda düşünürsek e-ticaret sektörünede hızla bir giriş yapan kurumsal firma bu alandada lider çalışmalarını sürdürmektedir. Firma Perakende Satış Uzmanı ve leblebihane.com arge satış direktörü Süha Harmancıklıoğlu ile yaptığımız söyleşilerde e-ticaretin artık ülkemizdeki önemimin fazlasıyla olduğunu gelişen koşullarda insanların internet üzerinden alış-veriş yaptığını ve evlerine kadar getirilen bir sistemin ayrıca oturdukları yerden insanların herşeyi ayaklarına kadar getirilmesinin gelişen teknolojide bulunulmaz bir veli-nimet olduğunu açıklayarak leblebihane.com un bu doğrultuda müşterilerine sağladığı  kolay ödeme imkanı ve alışveriş güvenilirliği ile Ülke çapında gereken ilgiyi gördüğünü ve daha da ileriye yönelik çalışmaların sürdüğünü ayrıca ilerleyen zamanlarda yurt dışına paket olarak leblebi ve kuruyemiş göndermek istediklerinide açıkladı.

Sağlamış olduğu imkanlar dahilinde leblebihane.com türkiyenin en güvenilir ve kolay ödeme seçenekleri ile sağladığı hizmetin hakkını veren bir e-ticaret sitesidir. Sizlerde bu lezzet taneciklerinin tadına bakmayı isterseniz leblebihane.com u ziyaret edebilir sipariş verebilirsiniz.

www.leblebihane.com

Yazan ve Derleyen : Rahime ATICI.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder