Kuruyemiş Hakkında Faydalı Bilgiler

26 Şubat 2014 Çarşamba

Leblebinin Faydaları

Bu şifalı ve leziz yemişin faydaları çok olmakla birlikte en gözde olan faydası mideye iyi gelmesi ve zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Eğer reflü, gastrit gibi mide rahatsızlıklarınız varsa mutlaka sık sık tüketmenizi öneririz. Hem mide öz suyunuzu emer, hem de ağrısız bir mideye sahip olmanızı sağlar. Mide rahatsızlığı olan kişiler gönül rahatlığı ile tüketebilir. Bu yemişi yiyerek zayıflamanız da mümkündür. Bu kuruyemişi tüketerek abur cubur yemekten kurtulacak ve kolay bir şekilde zayıflayacaksınız. Özellikle  yedikten sonra üzerine su içerseniz tamamen bir tokluk hissedeceksiniz.
www.leblebihane.com

Diğer faydası ise bayanlar için hamilelik dönemindedir. Hamilelik döneminden sonra sütünün az gelmesinden yakınan loğusa bayanların çaresi de bu yemiştir.. Leblebi sayesinde loğusa bayanların süt miktarı artacaktır. Tüm bunların yanında vücut direncini arttırarak sizi zinde tutar.
Bu leziz yiyecek özellikle ramazanda olduğumuz şu günlerde rahatlıkla tüketilebilen yiyecekler arasındadır. Özellikle geceleri iftardan sonra çayın yanına afiyetle yenir. İftardan sonra genellikle çay demlenir. Yanına kek, çekirdek, kuruyemiş gibi yiyecekler aranır. İşte bu yemişi de iftar sonrası kuruyemiş olarak yiyebilirsiniz.
Beliniz mi ağrıyor? Kemik ağrıları hele hele bel ağrıları için bu leziz kuruyemişi tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde bel ağrıları gibi diş ağrıları için de fayda sağlar. Böbrek taşlarının düşürülmesine yardım eder. Böbreğinde taş olan kişiler leblebi yiyebilir. Hazımsızlığı giderici özelliği vardır. Bu sayede bağırsakların düzenli çalışmasına yardım eder. Ses açmaya fayda sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder